Mahkeme dosyası e devlette görünmüyor ise…

e devlet te dava bilgilerim görünmüyor, e devlette gözükmeyen davalar, dosya no ile dava sorgulama, yargıtay dosya sorgulama e devlet, e devlet giriş, dava e devlet te görünmüyor

ülkemizde yaşayan insanların çok büyük bir bölümünün mahkemelerle ne yazık ki işi var. kimisi alacak verecek davası, kimisi hakaret suçu, kimisi haciz, kimisi veraset, kimisi tapu işlemleri kimisi bilmem ne… yani kısacası 5 kişiden birinin mahkemelerle işi var diyebiliriz.

önceden mahkeme süreçlerini takip etmek çok zordu ama şimdi postaneden alacağınız bir e devlet şifresi ile mahkemenizin bütün aşamalarını kolay takip edebilirsiniz. size e devlette sunulan bu bilgi kısıtlı her ne kadar kısıtlı olsa da işe yarar cinsten…

e devlet üzerinden mahkeme tarihlerini, yargılamanın yapıldığı mahkemenin adını, saatini, tarafları, gerekçeli karar yazılıp yazılmadığı, dosyanızın açık ya da kapalı olduğu gibi en önemli bilgileri öğrenebiliyorsunuz.

mahkeme dosyası e devlette görünmüyor ne yapmam lazım ?

e devlet’de dava bilgilerim görünmüyor diyorsanız ya siz acele ediyorsunuz ya da yargılandığınız mahkemenin kalemi bilgileri sisteme girerken bir yanlışlık yaptı.

acele ediyorsunuz derken, bazı yargılama bilgileri anı anına sisteme girmeyebilir. gecikmeler yaşanabilir, bu ülkemiz şartlarında gayet normaldir. ortada herhangi bir gecikme yok ise ve her şey normal seyrinde ilerlediği halde siz e devlet sisteminde dava bilgilerini göremiyorsanız o zaman yapacak tek bir şey kalıyor; mahkemenize gitmek ve mahkemenizin kalemine durumu bildirmek. bunun dışında yapacak başka bir şey yok.