İkinci el kombi motoru pompası nerede satılır ?

hemen her evde kullanılan kombiler… hep merak etmişimdir, bu doğalgaz kaynakları tükendiğinde bu kadar kombi bu kadar tesisat ne olacak diye ? acaba doğalgaz kaynakları tükenecek mi ya da kıyamete kadar varlığını sürdürecek mi 🙂 valla ben kıyamete kadar doğalgaz kaynaklarının bitmemesini istiyorum diliyorum zira düşünsenize doğalgazın olmadığını.

doğalgaz demek insanın aklına ilk anda kombileri getirir. kombi olmadan doğalgazın tadı çıkmaz. kombi olmadan da doğalgaz kullanabiliriz ama ne doğru düzgün banyo yapabiliriz nede evimizi adam akıllı ısıtabiliriz. netice-i kelam hem kombi hemde doğalgaz candır can 🙂

kombilerin çalışabilmesi için küçük bir motora ihtiyacı vardır bu motor aslında kombi sirkülasyon pompasıdır. bu pompa sayesinde su peteklere kadar gelir ve peteklerde bulunan soğuk yeniden kombiye sirküle edilir. işte bu motorun yani pompanın bozulması demek kombinin çalışmaması demek olur. peteklerimiz ısınmaz dolayısıyla donarız…

bugün kombi sirkülasyon pompası-motoru sıfır fiyatları ortalama olarak 180 ilan 600 lira arasında değişmektedir. kombinin  sirkülasyon pompasına bu kadar para vermek istemeyen vatandaşlar söz konusu parçanın ikinci elini bulmaya çalışmaktadır.

ikinci el kombi sirkülasyon pompası nerede bulunur ?

bu tür malzemeleri karaköy perşembe pazarında bulabilirsiniz. söz konusu pazarda her ne kadar sıfır ürün satsalar da ara sokaklarında ikinci el malzeme satan dükkanlara rastlayabilirsiniz. ayrıca ikinci el kombi motorlarını hemen her syerde bulunan kombi servisçilerine de sorabilirsiniz. su tesisatçılarına da kombi motoru sorabilirsiniz.(su tesisatçılarının tamamı kombi hattı çektiğinden ellerinde kombi motoru olması yüksek bir ihtimaldir) bir diğer ikinci el kombi motoru bulabileceğiniz yer hurdacılardır. ama hurdacıdan satın aldığınız mala kesinlikle güvenilmez.

ben sokak sokak dolaşmak yerine internetin başına oturur ve ikinci el eşya alıp satan sitelere kurcalardım.

bir tavsiye: ikinci el kombi sirkülasyon pompası almak yerine sıfır almak daha avantajlıdır. hem garantisi vardır ve hemde kafanız rahat olur.