Araç buzdolabı hangisi almalıyız ?

buzdolabı demek can demektir. hele uzun yol araba kullanıyorsanız ve birde kavurucu sıcak varsa aracınızda buzdolabı olmadan yola çıkmayınız. hem yolculuğunuzu çekilmez bir hale sokarsınız hemde sürdüğünüz yol bitmek bitmez.

ticari anlamda söylemiyorum da yolculuk demek keyif demektir bana göre… ticari olarak yapılan yolculuk ise para kazanmak için yapılır ve mesela bir nakliyeci “keyif” olsun diye araba sürmez. gerçi nakliyecilerin arabalarında en kralında bir araç buzdolabı bulunur o ayrı bir bahis.

uzun yolda araba sürmeyi severim. istanbul’un gişelerinden çıktığımda yeniden doğmuş gibi olurum… sinir, gerginlik, stres gibi olumsuz duygular istanbul’da kalır ve ben yol boyunca keyfime bakarım.

uzun yolda “keyfe bakmak” araca yüklenen eşyalarla doğru orantılıdır 🙂

efendim her şeyiniz olacak arabanızda; tüpünüz bile… canınız mı sıkıldı, çay mı istedi canınız ? hemen şöyle bir güzel dinlenme tesisine çekin arabanızı ama bu dinlenme tesisisin de it ve kopuk olmamalı. sonra canınız sıkılır. zaten biz gereğinden fazla bir şekilde itin ve kopuğun arasında yaşıyoruz istanbul’da… hemen çıkartın tüpünüzü ve demleyin çayınızı, karnınızı bir güzel doyurun şöyle, ohh yarasın 🙂 hiç acele etmeyin; içinde bulunduğunuz dakikaların keyfini çıkartmaya bakın.

arabanızda ki buzdolabınız iyi olacak öyle marketlerde satılan ve bir halta yaramayan araç buzdolaplarından kullanmayınız. bu buzdolaplarının soğutma özelliği yoktur bunları ne diye üretip satarlar bilmem. düpedüz adam kazıklamak bu. hiç bir soğutma özelliği bulunmayan bir aleti üzerine bir pervane takarak buzdolabı diye satmak bu milleti salak yerine koymakdan başka bir şey değildir.

aracınızda bulunan buzdolabı kompresörlü araç buzdolabı olacak. bunun dışında bir buzdolabı satın almayacaksınız. kompresörlü araç buzdolabı tıpkı evinizde bulunan buzdolabı gibi soğutma yapar. bildiğiniz buzdolabı gibi çalışma mantığı vardır. ama ya diğerleri ? içine koyduğunuz bir su 1 saat sonra sıcacık olur. bu dandik buzdolapları bir halta yaramadığı gibi arabanızda da bir sürü yer işgal eder.

aşağıda piyasanın en iyileri olan araç buzdolaplarının isimlerini görmektesiniz. bu buzdolaplarının fiyatları 10 bin liraya kadar çıkar.

  1. black&decker kompresörlü oto buzdolabı
  2. mobicool kompresörlü araba buzdolabı 
  3. stanley kompresörlü oto buzdolabı 
  4. ezitel kompresörlü araç buzdolabı
  5. icepeak danfo 50 Kompresörlü buzdolabı 
  6. waeco coolfreeze soğutucu kompresörlü oto buzdolabı
  7. dometic araç buzdolabı
  8. vip araç buzdolabı