Kale 164 UY trajlı kilit göbeği hakkında

sürekli kapı kilidi değiştiriyorsanız size sürekli kapı kilidinin göbeği lazımdır. kapı kilidinin ne sıklıkla değiştirileceği herkesin kendisiyle ilgili bir meseledir. hiç kimse kapısının kilidini keyfinden değiştirmez; mutlaka bir sebebi vardır işte bu bakımdan kapının kilidini değiştiriyordur. hele değiştirilmesi gereken kilit binanın ana giriş kapısında bulunan kilit ise kesinlikle ihmal etmeye gelmez. çünkü binanın ana giriş kapısından içeri giren bir hırsız için dairenin kapısını açmak çocuk oyuncağıdır. 30 saniyede en baba kapıları açıyor bu adamlar… işte bu bakımdan hırsızların daire kapısına ulaşmasına engel olacak ana kapının kesinlikle kapalı kalması ve çok iyi kontrol edilmesi gerekmektedir. ama günümüzde bina ana kapıları neredeyse 24 saat açık duruyor. insanların büyük bir çoğunluğu, kendi oturdukları binanın kapısını kapatma alışkanlığı mahrum yaşıyor. oysa kural kadar önemli bir kuraldır.

en ufak bir tedirginlik hissettiğiniz de kapı kilidini değiştirin

diyelim ki bir kiracınız var ve bu kiracı sorumsuz bir insan; dairesinin anahtarını arkadaşlarına veriyor, sağda solda unutuyor ne yaptığını kendide bilmiyor; boş beleş bir tip kısacası… sorumsuz kiracınız, başka bir yere taşındığında ilk işiniz ana bina kapısının kilidini değiştirmek olmalı, daire kapısı ana bina kapısı kadar önemli değildir; o, sonraki iş !.

şayet binanızda eski tip kale kapı kilidi kullanıyorsanız komple kilidi değiştirmenize gerek yok, sadece 25 liraya satın alacağınız bir göbek, yani trajli kilit standart silindir seti ile komple kilidi değiştirmeden işinizi çok basit bir şekilde hemde ucuz fiyata hallediyorsunuz

mesela bizim binanın ana giriş kapısının kilidi şu şekilde :

görmüş olduğunuz gibi eski tip yani klasik dış kapı kilidi. bu kilidin model numarası kale 157 AE. birde kale 157 A var. A serisi, AE serisinden daha yeni. ama mantık aynı, şekil %90 aynı.

işte size kale 157 A model trajlı dış kapı kilidi

trajlı kilidin göbeği nasıl değiştirilir ?

her iki model kilidin göbeğini değiştirmek için size kale 164 UY trajli kilit standart silindir seti lazım. komple kilidi değiştirmeye kalktığınızda cebinizden 70 liraya yakın bir para çıkar ama benim dediğim gibi sadece kale 164 UY trajlı kapı göbeğini alarak bu işi 25 liraya halledebilirsiniz.

ben kale 164 UY trajli kilit standart silindir göbeğini 25 liraya internetten satın aldım. piyasada eminim 15 liraya satan vardır. işte size satın aldığım kale 164 UY trajli kilit standart silindir göbeğinin resimleri

yukarıda gördüğünüz trajlı kapı göbeği, kalenin ürettiği, orjinal bir üründür. söz konusu göbeğin eski göbekle nasıl değiştirileceği hususu ise aşağıda ki görselde anlatılmıştır. (resmi tıklayın büyüsün)