Defolu bebek bezi nereden alınır ?

defolu bebek bezi demek ucuz bebek bezi demektir. defo demek ise kusur demektir. yani sağında solunda fabrikasyon kusurları olan bebek bezine defolu bebek bezi denir. defolu bebek bezi normal bebek bezlerinden daha ucuz fiyata satılır. her marka bezin defolu olanı var mıdır bilmiyorum.

bugün hükümet bebek bezinden normal KDV vergi almaktadır. bebek bezinden vergi alan hükümet kürk gibi lüks tüketim grubuna dahil olan bir eşyadan ÖTV alMaMaktadır. kürk gibi lüks tüketim ürünü olan bir şeyden vergi almayan hükümet yetkilileri beyaz eşya; yani her evde bulunması gereken temel bir ihtiyaç malzemesinden ÖTV (özel tüketim vergisi) almaktadır. şimdi soruyorum size, kürk mü özel bir şeydir yoksa gıdalarımızı bozulmaktan koruyan buzdolabı mı ? kime sorarsanız sorun size vereceği cevap kürk’tür.

defolu bebek bezi

bebek bezi, anne ve babaları belkide en fazla yoran bir ihtiyaç malzemesidir. sürekli biter. alırsınız; birde bakmışsınız bitmiş… bir bebek günde ortalama olarak 4 defa bez değiştirir. şayet bebek ishal yani hasta ise bu rakam dahada artar. normal bir bebek bezinin fiyatı 50 ila 60 lira arasında değişir (aralık 2019) bebek bezi bu ülkede bana göre en pahalı ürünlerin başında gelir. bebek bezi dediğimiz şey öyle “karmaşık” bir şey değildir; bir saat, bir telefon ne bileyim; alt tarafı kağıt türevi bir maddeden imal edilen son derece basit bir şey. onu bu kadar pahalı yapan üretimdeki zorluğumu (!) ya da kapitalizmin doymak bilmeyen iştahı mı bilemiyorum. bu kadar basit olan bir şeyin fiyatının bu kadar pahalı olmasına şahsen ben anlam veremiyorum.

defolu bebek bezleri

bugün ülkede bebek bezi ve bebek maması adeta ulaşılamayacak kadar lüks ürün-gıda gruplarının başında gelir.  bir kutu aptamil 150 lira olur mu ? işte bu yüzden; dikkat edin, marketlerde bebek mamaları çalınmasın diye ya kilitli bir dolapta durur ya da kutunun içi boştur (dolu kutuyu kasiyerden istemeniz gerekir)

Defolu bebek bezi satan yerler

DEFOLU BEBEK BEZİ NEREDEN ALINIR ?

defolu bebek bezlerini devamlı olarak satan bir firmanın olduğunu sanmıyorum. asıl defolu bebek bezleri alibaba.com sitesinde satılıyor. yani yurt dışından sipariş veriliyor. ancak yurt dışından sipariş verilen defolu bebek bezlerinin hatırı sayılır bir oranda olınması gerekiyor. mesela bu linki tıkladığınızda sayfa içinde göreceğiniz bebek bezlerinin fiyatı ve verebileceğiniz minumum sipariş adedi mevcut. gerçi ekonomi bakanı sayın damat berat bey yurt dışından gelen her türlü eşyaya vergi bindirmeye başladı. yani yurt dışından sipariş edeceğiniz bebek bezleri yurda girdiği anda burada vergi ödemeniz gerekecek. bu vergilendirme oranı neye göre ve nasıl hiç bir fikrim yok. ama satarı yüzünden pahalı sanıyorum. (zaten ekonomi bakanında istediği bu) önceden böyle bir uygulama yoktu çok az bir vergi ödeniyordu ve hele hele satın aldığınız ürün belli bir rakamın altındaysa hiç vergilendirme olmuyurdu. gariban insanların alış veriş yolu böylelikle kesilmiş oldu ! böylelikle ekonomi bakanı dünya çapında büyük bir başarıya (!) imza atmış oldu.

İNTERNETTEN DEFOLU VE UCUZ BEBEK BEZİ NASIL BULUNUR ?

zaten bu tip şeyleri internet ortamında aramanız gerekir. kapı kapı dolaşıp bütün ülkede defolu bebek bezi aramaya kalksanız o bebeğiniz büyür ve torunlarınız olur 🙂

internette defolu bebek bezi aramak için şu linki tıklamalısınız. kaşısınıza çıkan sonuçları teker teker hiç üşenmeden araştırmalısınız. karşınıza çıkan her firmayı teker teker telefonla arayarak defolu bebek bezi satıp satmadığını sormalısınız. çünkü bazı firmaların internet sitelerinde “defolu bebek bezi satışı” yazar ama ellerinde bebek bezi yoktur ya da laf olsun diye bir ilan girmiştir ki, bizim ülkeden bunu yapan tonla firma vardır. yani adamların elinde mal filan yoktur aslında ama her yere ilan verirler. aradığınızda ise o yok abi, kalma dı abi derler 🙂 değişik bir kafa yapısıdır bu; bedavadan insanları meşgul etmek…

Defolu bebek bezi nereden alınır

DEFOLU BEBEK BEZİ KULLANMAK SAKINCALI OLABİLİR Mİ ?

bu soruya verilecek cevap, bebek bezinin defosuna bağlıdır. ciddi anlamda bir defo-kusur söz konusu değilse tabi ki kullanılır. zaten bebek bu bezi ortalama olarak 5 saat kullanır sonrada çöpe gider. ama bazı defolu bebek bezleri o kadar kusurludur ki, bırakın kullanmayı bu bezi bebeğinizin poposuna bağlayamazsınız bile. bağlanılacak (yapıştırılacak) yerleri bozuktur, kopmuştur.  kesinlikle çöpe gitmesi gereken bu bebek bezlerini ticaret erbabı (!) olduğunu zanneden çakallar sürüsü defolu bebek bezi diye piyasaya sürer, insanlara satar ve para kazanırlar. oysa defo demek o ürünün kullanımını yüzde yüz engelleyen kusur demek değildir. defo-kusur; renk hatası, dikiş hatası, fon bozukluğu, ambalaj hatası vesaire demektir.