Elektrik sayacı-saati çalınırsa ne olur ?

bahsettiğim bu mesele istanbul sınırları içinde geçerli olan bir meseledir. yani başka illerde elektrik saati çalındığında nasıl bir yol izleniyor bilmiyorum ama sanırım üç aşağı beş yukarı prosedür aynıdır.

gün geçmiyor ki istanbul’da garip ve tuhaf bir hırsızlık vakası yaşanmasın. istanbul’da çalınan su sayaçlarını biliyorduk da çalınan elektrik sayaçlarına ilk defa şahit oluyoruz. hadi su sayacını anlarım; gider hurdacıya bakır fiyatından satarsında elektrik sayacını ne halt etmeye çalarlar anlamıyorum. elektrik saati para etmez, satılmaz ve kimseninde bir işine yaramaz.

elektrik sayacı

her neyse…

biz konumuza devam edelim.

evet! elektrik sayacımız çalındı ! ne yapmak lazım.

istanbul’da yaşıyorsanız ve binanızın girişinde ya da başka bir yerde bulunan elektrik saatiniz yerinde yoksa hemen istanbul’un büyük bir bölümüne elektik satan firma olan CLK boğaziçi elektrik iletişim ve telefonu olan 444 6 255  arıyorsunuz. karşınıza çıkan yetkili size ne yapmanız gerektiğini anlatacaktır.

ben burada bütün detaylarıyla meseleyi anlatmak istemiyorum zira CLK boğaziçi elektrik firmasının, “çalınan elekrik sayaçlarına” karşı uyguladığı yönetmelik sürekli değişiyor. işte bu bakımdan konuyla ilgili en güncel “uygulamayı” CLK boğaziçi elektrik iletişim ve telefonu olan 444 6 255 arayarak öğrenebilirsiniz.

saatiniz yerinden çalınmışsa ya da sökülmüşse sakına CLK boğaziçi elektrik firmasını aramamazlık yapmayınız. bir sonraki elektrik sayacını okumaya gelen elemanlar sayacın yerinde olmadığını görürlerse tutanak tutarlar ve başını dahada büyük derde girer.

istanbul’da beyoğlu elektrik işletme müdürlüğüne bağlı ekipler gelip sökülen sayacın yerine yenisini takacaklardır.