Mutfak dolabı üstünde boşluk bıraksak mı bırakmasak mı ?

yeni bir mutfak yaptırıyorsunuz ve mobilyacı mutfak dolapları üzerinde boşluk bırakalım diyor. zaten demesine gerek de yok zira hemen herkesin mutfağı böyle yani tavan ile mutfak dolabı arasında hatırı sayılır bir boşluk var.

ne işe yarıyor bu boşluk bilmiyorum ?!. görsel olarak daha mı güzel ya da daha mı çirkin tercih meselesi 🙂

acaba mutfak dolapları üzerinde boşluk bırakmak (ki bu boşluk 20 cm kadar varmaktadır) sağlıklı mı ya da bu boşluk ne işe yarıyor ?

Mutfak dolabı üstünde boşluk

bana göre mutfak dolapları üzerinde boşluk bırakmak son derece saçma bir iş. tavan ile dolap arasında kalan boşluk ne işe yarıyor ? ne işe yaradığını ben size söyleyeyim: tavan ile mutfak dolabı arasında bulunan boşluk zamanla elinize geçen her şeyin depolanması gibi bir görev üstleniyor ve uzaktan baktığınızda dolabınızı üzeri darmadağın, sıkış tıkış görünüyor.

dolap üzerinde meydana getirilen boşluk ayrıca uzaktan bakıldığında dolabın daha da çirkin görünmesine vesile oluyor ama tabi ki zevkler ayrı ayrı olabilir. ve tava ile mutfak dolabı arasında bırakılan bu boşluk da zamanla oluşacak toz, kir ve pislik cabası.

mesela altta bulunan ilk resimde görüldüğü gibi tavan ile mutfak dolabı arasında herhangi bir boşluk yok yani mutfak dolabı tavana sıfır yapışmış ve bana göre daha güzel, tamamlayıcı görünüyor.

tavan ile mutfak dolabı arasında boşluk yok
mutfak dolabı