Acı biber turşusu yiyerek zayıflamak mümkün mü ? yoksa kilo mu aldırır ?

zayıflamak… zayıf olmak demek sağlıklı yaşamak demektir. tabi ki sağlıklı bir zayıflıktan söz ediyorum; yoksa hiç bir şey yemeden içmeden “çöp” gibi dolaşmakdan değil. sağlıksız bir şekilde zayıflamak insana bırakın fayda sağlamayı başına bin türlü bela açar.

zayıflamak için edilmeyen laf, söylenilmeyen kelam yok gibidir. herkes bir şey atar ortaya; şunu yedim zayıfladım, bunu yaptım 10 kilo verdim, şunu içtim iki günde eridim filan.. söylenen şeylerin bir çoğu uydurma, çok azı doğru şeylerdir. söylenen şeylerin doğru ya da yanlış olup olmadığını işi bilen hekimler aracılığıyla biliyoruz. yoksa biz neyi bilebiliriz ki ? hekimlere saygı duymak ve söylediklerine itibar etmek durumundayız. tabi her hekime de güvenmek zorunda değiliz. çünkü insanları yanlış yönlendiren, para için hakikati gizlemek suretiyle insanları aldatan bir çok hekimin (!) var olduğunu maalesef haberlerden ve yazılı basından okuyoruz.

zayıflamak için en fazla denenen yöntemlerden bir tanesi acı biber turşusu yemektir. peki acı biber turşusu zayıflatır mı yoksa kilo mu aldırır ?

uzmanların söylediğine göre acı biber türünden bitkileri seven kimselerin sürekli olarak tüketebileceği acı süs biberini diyet programınıza ekleyerek kilo vermek mümkün. acı biber turşunun nelere iyi geldiği konusu başka bir makalemize konu olabilir; biz bu yazımızda acı biber ile zayıflamak mümkün mü işte bu soruya cevaplar aramaya çalışıyoruz

acı biber turşusu… insanın vücut ısısını arttırarak zayıflamaya yardımcı olan acı biber turşularını evde yapmak için sizlere bu yazımızda kısa ve anlaşır şekilde basit ve lezzetli bir tarif vereceğiz. diğer yandan en fazla sorulardan olan: acı biber turşusu vücutta bulunan fazla yağları yakar mı? acı biber yemek zayıflatır mı? gibi sorular kısa ve makul cevaplar vermeye çalışacağız !

zayıflamak amacıyla oluşturulan diyet listelerinin favorisi olan acı biberdir. acı biberler kilo vermek için insan vücudunda çok harika ve olumlu etkiler sağlar. bu gerçek bilimsel olarak kanıtlamış bir şeydir. salt acı biberin yanında acı biber turşusu da tıpkı acı biberin kendisi gibi zayıflatmaya yardımcı olur.. ancak burada çok önemli bir ayrıntıya dikkat etmelisiniz, acı biberi fazla miktarda tüketmemelisiniz; çünkü acı biberi gereğinden fazla tüketmek insan vücuduna yaradan çok zarar verecektir. bu bakımdan acı biberi ya da acı biber turşusunu ölçülü ve doğru tüketmek zayıflama diyet programlarında çok önemlidir. bunun aksi yapılırsa yani gereğinden fazla acı biber ve turşu tüketilirse ne olur ? hemen cevap verelim: mide ve bağırsaklarda beklenmedik problemler meydana çıkar.

halihazırda acı biber ve acı biber turşusu tüketerek zayıflama yöntemlerinin giderek popülerleştiğini görüyoruz. bir çok diyet ve zayıflama programlarında diyetisyenler tarafından bu mucize iksir önerilir. günden bir kaç kaç defa acı biber yemek ve acı biber turşu tüketmek inanın zayıflamanıza olumlu yönde katkı sunar ve hızlı bir şekilde kilo verdiğiniz gibi acı biberin o saymakla bitmez faydalarından da ekstra olarak yararlanmış olursunuz. işte size acı biberin nelere iyi geldi konusunda internette yazılıp çizilmiş bir sürü makale.. tıklayın ve okuyun, acı biberin nasıl da mucize bir bitki olduğunu kendi gözlerinizle görün…

BURAYA DİKKAT: acı biber vücut ısısını arttırdığı için metabolizma hızı ile direkt bağlantılı olduğu düşünülen acı biber turşusunu tek başına tüketmek yeterli olmayacaktır. zayıflamak isteyen bazı kimselerde bulunan gastrit, ülser gibi mide problemi olan kimselerin turşu tüketmemesi daha iyi olur ancak siz yinede hekimize bu konuyu mutlaka danışmalısınız !

MARKETTEN TURŞU SATIN ALMAYIN EVİNİZDE KENDİNİZ YAPIN İŞTE SİZE EVDE ACI BİBER NASIL YAPILIR, TARİFİ

turşuyu kesinlikle hazır almayın. evde kendiniz yapın, hiç üşenmeyin. bir defa yaptığınız turşunun inanın ki devamı gelecektir. ve ayrıca evde kendi turşunuzu yapmak çok keyfili ve eğlenceli bir iştir. evde yapılan turşuların içinde acı süs biberlerinin tek başına yapılmış halini sizler için derledik. sokaklarda yediğiniz lahmacun, kebap gibi ağır yemeklerin yanında tükettiğiniz acı süs biberin tarifini sizler için derledik.

MALZEMELER

Acı süs biberi
500 ml su şişesi için yarım çay bardağı elma sirkesi
1 ya da 2 tatlı kaşığı tuz
3-5 diş sarımsak

YAPILIŞI

acı süs biberlerini bol su ile yıkadıktan sonra saplarını kesip şişenin içine atın. ardından üzerine yarım çay bardağı elma sirkesini şişe sayısınca dökün. tuz serpip sarımsakları yerleştirdikten sonra üzerine kadar su döküp kapağını kapatın. Serin ve karanlık yerde muhafaza edin…