Saat sesinden uyuyamıyorum diyorsan…

kimine göre akan saat kimine göre akar saat… sonuç itibarıyla her ikisi de aynı kapıya çıkıyor…

bir çok insan saatin çıkardığı seslerden dolayı uyuyamaz… bende o insanlardan bir tanesiyim. kesinlikle yattığım yerde bir saat olmamalı. asla uykuya dalamam !..

duvar saatleri bildiğiniz gibi tık tık tık ya da tak tak tak diye ses çıkartır. benim gibi takıntılı tipler saatin çıkardığı bu sesler yüzünden uykuya dalamaz. sadece saatin çıkardığı ses değil mesela musluktan damlayan ses de beni sinir eder. yattığım yerde sinek vızıltısı bile ağır geliyor bana 🙂 ama ne mümkün istanbul gibi bir yerde sessizce yaşamak.

evlerimizde mecburen duvar saatleri olur mesela bizim evde birden fazla var 🙂 hemen her odada bir tane duvar saati var ama bu saatlerin hepsi akar saat dediğimiz tık tık tık diye ses çıkartmayan saatler.

akan saatleri bilen biliyordur ama ben bu yazımı bilmeyenler için yazdım. akar saatler sessiz çalışma özelliğine sahiptir; adı üzerinde akarak yani…pili taktığınız anda bir daha saatten ses duyamazsınız.

saat dediğin ses çıkartmayacak, kafa ütülemeyecek. bu dünyada gereğinden fazla ses var zaten !

benim gibi tipler saatin çıkardığı sesden rahatsız olurken bazı insanlarda saatin çıkardığı bu ses de huzur bulur ve daha rahat uykuya dalar. işte insan oğlu böyle bir şeydir; kiminin nefret ettiği bir şey başka biri için vazgeçilmez bir duyguya dönüşür.

akar saatlerinde kendi aralarında “dandik” diye tabir edeceğim fazla ses çıkartanları vardır. bu benim başıma geldi.. ses çıkartmaz diye internetten akar duvar saati aldım, pilini takınca saatten rahatsız edici sesler gelmeye başladı. geri vermedim bu saati; şimdi uğraşamam geri vermeyle diye bir arkadaşıma hediye ettim. yani demem o ki kendinize akar bir saat alacaksanız bunu internetten yapmayınız. saati görerek ve mümkünse pilini takarak satın alınız.

aşağıda ki videoda sessizce çalışmakta olan akar saat görmektesiniz.