Duşakabin tekerlekleri hem çok pahalı hemde çok adi

malum olduğu üzre hemen her evde duşakabin var. duşakabinlerin faydasını anlata anlata bitiremeyiz. bana göre banyoda bulunan işe yarar şeylerin başında çamaşır makinesi ile duşakabin gelmektedir 🙂 tamam diğer ürünlerinde faydası yadsınamaz ancak duşakabin bana göre çok önemli bir eşyadır.

ancak şöyle bir sorun var; evinize taktırdığınız duşakabinlerin tekerlekleri öyle adi bir malzemeden imal edilmişlerdir ki, malzemeden anlayan bir kişi bunu çok rahatlıkla fark edebilir. koskoca cam levhanın adi tekerlek bir parça sayesinde ileri geri hareket ediyor olması çok ciddi bir risktir..

duşakabin tekerlekleri sanıldığı kadar sağlam değil

duşakabin tekerleğini elinize alın ve inceleyin ne demek istediğimi anlarsınız. “efendim işte kalite kalite duşakabin tekerleği vardır da, bilmem nedir de, falan fıstık…” mantığa bak ! tam kapitalist, piçleşmiş bir ahlak yapısı işte bu…ne yani, pahalı mal var ucuz mal diye sen duşakabinde banyo yapan 12,13 yaşındaki bir çocuğun hayatına mı kast edecesin. öyle ya ! senin ürettiğin ve hiç bir otorite tarafından denetlenmeyen bu 5 para etmez malzeme, koskoca duşakabin camını taşıyamadığı için kırılacak ve koskoca cam yere düşüp patlayacak sonrasında banyo yapan çocuk paramparça olacak ? bütün bunlar ise sen bok gibi para kazanasın diye olacak, öyle değil mi ? neden böyle riskli bir şeyin adisini üretiyorsun peki ?

insanların canına kast eden ve kullanması son derece riskli olan malzemelerin adisi olmaz. evinize aldığınız bir tüpün adisi olabilir mi ? bu tüpün sac kalınlığı şu, diğer tüp daha pahalı olduğu için basınca daha dayanıklı diyebilir miyiz ? insan hayatı kolay bulunan bir şey midir ? işte size bir arkadaşın evinde kullandığı duşakabinin darmadağın olan tekerleği

yukarıda gördüğünüz diğer tekerleğinde dağılması an meselesi.çünkü şu an camı bütün yükü tek tekerin üzerine binmiş durumda.geride kalan tek tekerde kırıldığı zaman bu koca cam yerinde düşecek.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.