En iyi hamam böceği ilacı hakkında yorumlarım

hamam böceklerinden başı dertte olan birisiyim. ve ben bu yazıyı diğer sitelerde olduğu gibi ticari bir kaygıyla yazmıyorum. ticari kaygısı olan adam, elindeki bir halta yaramayan ilacı “en iyi hamam böceği ilacı” diye millete kakalamaya kalkar. ama benim böyle bir derdim yok; bende sizin gibi hamam böceklerinden çok çekmiş birisiyim. bu hayvanlar benim canımı öyle sıkmışlardı ki gece kalkıp sabahlara kadar hamam böcekleri hakkında makaleler okuyor hangi kimyasalın bunları gebertmek için kullanılacağını araştırıyordum. ama nafile. internette “en iyi hamam böceği ilacı” nedir gibi bir soruya cevap aradığınızda google gerizekalısı en işe yaramaz ve spam siteleri millete gösteriyor. adam siteyi açmış burada ticaret yapıyor, elinde olan ürünü millete kakalıyor, şunu kullan en iyi bu diyor. adamın en iyi dediği ilaç piyanın en kötü ve hiç bir işe yaramayan ilacı.

hamam böceği meselesi benim gibi takıntılı tipler için öyle gülünüp geçilecek bir mesele değil. hamam böceği meselesi, benim gibi rahatsız tipler için kökünden halledilmesi gereken bir SORUNDUR. bu mesele bende öyle noktalara ulaştı ki artık hobi halini almaya başladı 🙂 artık hamam böcekleriyle etkin bir mücadelenin nasıl ve hangi ilaçlarla yapılacağını bildiğim için bu böceklerin varlığı beni rahatsız etmiyor. aksine; hamam böcekleriyle 2018 yaz aylarında öyle çetin mücadele ettim ki, bu hayvanların kökünü kazıdım. canım giderek sıkılmaya başladı ve etrafta hamam böceği görmek ister hale geldim ki onunda anasını belleyeyim… çünkü bana gerçekten çok çektirdi bu iblisler.

evet efendim; 3 katlı bir evimiz var. en alt katta, yerin 1 kat altı yani… ufak bir dairemiz var burada… küçük bir penceresi var bu mekanın. fazla hava almadığı için yaz aylarında yoğun nem olabiliyor. nem, hamam böceklerinin en sevdiği şeydir. söz konusu odamız karanlık bir yerde. içeride bulunan kiracı doğru düzgün eve uğramıyor. sabah gidip akşam geliyor, bazen bir kaç gün yok…bu odanın ufak bir penceresi var, pencere tam asfalt yol hizasında yani asfalt yolla eşit mesafede. işte bu yüzden hamam böcekleri elini kolunu sallaya sallaya pencereden odaya, oradan da binaya geçiş yapabiliyorlar. gerçi binaya girmeleri için odanın penceresine ihtiyaçları yok, ana kapının altından da çok rahatlıkla içeriye sızabilirler. kısacası bu oda tam hamam böceklerinin rahatlıkla egemenliğini ilan edecekleri, diledikleri gibi üreyip çoğalacakları bir yer.

her şey odada kalan kiracının evde hamam böcekleri görüyorum demesiyle başladı… bende daha önce etrafta tek tük hamam böceği görüyordum ama bu kadar kafaya takmıyordum. markete gittim bir adet raid denilen hamam böceği ilacı alıp sağa sola sıktım. fazladan bir tane daha alıp onuda kiracımıza verdim, al bunu da sen sıkarsın odaya dedim.. sağı solu ilaç tüpü bitene kadar ilaçladık. aradan bir kaç gün geçti sanki hiç bir şey yapmamışız gibi sağdan soldan gene çıkıyorlar. ve kiracı gene beni arıyor. iş iyice ciddiye bindi artık. ve bir anda kendimi olayın tam merkezinde buluverdim. gece yatarken kafama bir şey takılıyor elime alıyorum telefonu yazıyorum google denen bir boku bilmeyen arama motoruna, oku babam oku. şu ilaç iyi bu ilaç iyi filan. perpaya gittim. bana iyi bir ilaç verin dedim. chrysamed adlı bir ilaç verdiler. 50 ml ilacı 5 litre suya karıştırıp cam sil kutusunun içine koyarak fıs fıs fıs her yeri ilaçladım…. bir haltın olduğu yok, aynı şekilde gece vakti sağdan soldan çıkmaya devam ediyorlar. haa bu arada hamam böcekleri de 5,10 kayıp veriyor…

elimde telefon, en etkili hamam böceği zehirini aramaya devam..forumları okuyorum, titan marka ilaç kullandım anasını belledim diyor birisi. hemen bende alıyorum aynısından. sıkıyorum, gene aynı, hayvanların kökünü kurutamıyorum, kafayı üşütmek üzereyim…eczacıbaşının ürettiği detan adlı böcek yemi aldım, olmadı… aynı markanın hamam böceği jeli aldım, olmadı… aynı markanın fıssss diye sıkılan tüp içerisinde hamam böceği ilacını aldım oda afedersiniz bir boka yaramadı…evi ateşe verip içindeki böcekleriyle birlikte yakmayı düşünüyorum.. lan bunlar ne biçim bir hayvan böyle anlamadım ben…

şu ana kadar kullandığım hamam böceği ilaçlarının hiç bir işe yaramadığını bayer maxforce hamamböceği jelini alınca anladım. bu ilacı aldım, söylenildiği gibi toplu iğnenin başı kadar büyüklükte parçacıkları muhtelif yerlere sıktım. sabah bir kalktım bir sürü böcek gebermiş 🙂 düşünebiliyor musunuz; ben bayer maxforce hamamböceği jeli almadan evvel değişik markalar adı altında 10’a yakın hamam böceği zehiri kullandım; demek ki boşuna kullanmışım. kafam biraz rahatladı, uykularım bir müddet iyi gitti.. aradan bir hafta geçti, kiracı gene beni aradı “gene var, gene çıktılar” bütün keyfim bir anda gitti.

karşımızda bir bina var ve bu binanın sahipleri, pislik tipler… ne ev temizlerler nede kalkıp kapısının önünü süpürürler. bu binanın birde bodruma var. ben gece vakti balkondan dışarı baktığımda söz konusu binadan bizim binaya doğru koşa koşa hamam böceklerinin geldiği gördüm. vayy anasını olaya bak. demek ki mücadele sınırlarını genişletmemiz vakti gelmiş …

bizim binadaki böcekler geberdikce karşıdan buraya hamam böcekleri gelmeye devam ediyor. zaten hamam böcekleriyle mücadele ederken, kendi binanıza gösterdiğiniz dikkati, etrafınızda bulunan binalara da göstereceksiniz. aynı muameleyi yanınızdaki komşu binalara da yapacaksınız. siz evinizi ilaçlıyor musunuz ? komşu binayı da ilaçlamak zorundasınız…

ilacı gece sıkın

hamam böceklerine sıktığınız zehirin saatleri vardır, öyle kafanıza estiğinde bu işi yapamazsınız. bu hayvanlar girdikleri delikte tam 1 ay hareketsizce bekleyebiliyorlar. bir kapsül içerinde 20 adet minnacık yavruları oluyor. bu minici yavrular evin her yanına dağılıyorlar ve gizlendikleri yerde büyümeye devam ediyorlar…muhteşem hayvanlar aslında ve korkunç sabırlılar.

ilaç sıkma saatleri; insanların olmadığı, sessizliğin hakim olduğu bir zaman diliminde yani hamam böceklerinin piyasaya çıkmaktan hoşlandıkları gece 24.00-01.00 gibi saatlerde ilaçlama yapmalısınız. böylelikle sıktığınız ilaç, yemek yemek için piyasaya çıkan hamam böceklerine bulaşacak ve zehire bulaşmış bu böcekler yuvalarına gittiğinde diğerlerini de bulaştıracaklar.

bayer maxforce hamamböceği jelini kullandım ve o ana kadar öldüremediğim bir sürü hamam böceğini öldürdüm demiştim. ve aradan bir haftanın geçtiğini belirtmiştim…tekrar çıkıyorlar. ve ben gene başa dönüyorum…bu seferde bayer k-othrine adlı suya karıştırılıp sıkılan zehir aldım. 50 ml aldım ve 5 litre suya karıştırarak hem bizim binaya hem etrafımızdaki binaya hemde sokağı bir güzel ilaçladım. sabah kalktığımda yollar hamam böceği cesetleri doluydu.

her kullandığım ilaç, bir öncekinin başaramadığını başarıyordu. ve ben bunu kademe kademe keşfediyordum. bu arada devamlı ilaç parası veriyorum 🙂

bir gün mahallenin çay ocağında çay içiyorum o ara yanıma bir arkadaşım geldi. sohbet filan derken konu hamam böcekleriyle yaptığım savaşa geldi. meğer arkadaşım temizlik firmasında çalışıyormuş ve işi de böcek ilaçla işiymiş. ben onun temizlik firmasında çalıştığını biliyorum ama böceklerle ilgili iş yaptığını bilmiyorum. ortak ilgi alanımızın olduğu biriyle konuşmak beni öyle sevindirdi ki. bizim semtteki arkadaşların hamam böceği sorunsalı hiç ilgisini çekmiyor, konuyu açıyorum beni ilgisizce dinliyorlar, derdimi anlatacak birilerini de bulamıyorum yani 🙂 temizlik firmasında çalışan arkadaşım eve çıktı ve elinde bir poşetle aşağıya indi. poşetin içinde böcek ilaçlamasında kullanılan 10 litrelik bir pompa ve icon 10 cs diye 500 ml bir ilaç var. al dedi bunları kullan bir daha böcek filan görmeyeceksiniz. şaka yapıyor sandım. ya kardeş sen benim neler çektiği biliyor musun ? denemediğim ilaç kalmadı dedim. sen bunu bir dene dedi.

ben daha önce hamam böceği zehirini plastik cam sil kutusuna doldurup sıkıyordum ama arkadaşımın verdiği 10 litrelik pompa harikaydı, çok rahat ilaçlama yapabiliyordum. “ne kadar aptalsın lan” dedim kendime… neden böyle bir pompa almadım diye kendime kızdım. ilacı alime aldım normalde 20 ml bir ilaç 5 litre suya karıştırılıyor ama ben 50 ml ilacı 7 litre suya karıştırdım. aldım elime pompayı anasını ağlattım her yerin. sabah kalktığımda o ana kadar görmediğim sayıda böcek ölüsü gördüm. vay be dedim kendi kendime. ne güzel bir ilaçmış bu… ancak icon 10 cs kullanırken dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı var; terlediğiniz anda elinizi yüzünüze bulaştırırsanız hapı yuttunuz. 24 saat gözün ve suratınız kaşınıyor. ne yaparsanız yapın geçmiyor. 24 saat geçmeden kaşıntı gitmiyor. banyoda yapsanız elinizi yüzünüzü sabunla defalarca da yıkasanız gitmiyor kaşıntı.

icon 10 cs insanın yüzüne verdiği bu zarar aslına hoşuma da gitmedi değil. öyle ya ! ilaç bu, zarar verecek kardeşim… diğer ilaçları sıkıyorum ilaç mı, su mu belli değil. ilaç yani zehir biraz zarar verecek, sağını solunu biraz yakacak yani. piyasada satılan ilaçlar acaip layt ilaçlar. insanlara, çocuklara zarar vermesin diye mi böyle yapıyorlar bilmiyorum ama hiç bir işe yaramadığı kesin.

en iyi hamam böceği ilacı icon 10 cs

hiç bir ticari kaygım olmadan 3 aylık ve hiç de yabana atılmayacak çapta bir tecrübenin bana öğrettiği kadarıyla diyebilirim ki; hamam böceklerini öldürmek konusunda şu ana kadar kullandığım ilaçların arasında en etkilisi icon 10 cs hamam böceği zehiridir. ben neredeyse 15 marka hamam böceği zehiri kullandım hiç birisinden icon 10 cs olduğu kadar memnun olmadım. size tavsiyem, başınız benim gibi hamam böcekleriyle belada ise icon 10 cs kullanmanız. icon 10 cs  20 ml almak yerine 500 ml bir tüp satın alın ki,  size birkaç sene yetsin. icon 10 cs alırken dikkat edeceğiniz en önemli husus, ürünün son kullanım tarihi olmalıdır. bazı uyanık esnaflar ( ki bu uyanık esnafların ve yaptığı işe üç ka sayısı son yıllarda öyle bir arttı ki ) son kullanım tarihi geçmiş yada 2,3 ay kalmış ürünleri satıyorlar.

7 yorum

 1. Merhaba, bu aralar bizim de başımız dertte. Bugün biz de icon markasını uyguladık. Ancak hemen uygulama sonrası yine karşılaşıyoruz. 80 m2 ev için ne kadar kullanmalıyız? Kaç günde bir uygulamamız iyi olur? Bir de ne kadar sürede bitiyor acaba?

  • 5 litre suya 16 mg icon koyun iyice salllayın ve sıkın yalnız üzerinize bulaştırmayınız.
   20 gün arayla ilaçlama yapın (aslında bu süre icon kendi sitesinde 3 ay ama siz 20 gün arayla ilaçlama yapın) ilacı sıktığınız halde böcekler ölecek bu normal. bu hayvanlar çok akıllı, hepsi birden piyasaya çıkmıyor. dışarı çıkmadan 1 ay karanlık bir delikte kalarak yaşar bunlar.
   bir iki hafta sonra dışarı çıktıklarında ise bu ilacın tesiriyle öleceklerdir. yani ilacı sıktıktan sonra böcekler ölmeye devam edecektir.
   müthiş etkili bir ilaçtır ve bu ilacın üzerine ilaç tanımam.
   bu arada evin içinde kullanacaksanız ilacı sıktığınız yere çocukları yanaştırmayınız. ilacı sıktığınız bölgeye elinizi sürerseniz ve elinizi daha yüzünüze sürerseniz 1 gün gün göz altında yanma oluşur. sonra demedi demeyin.

 2. YAZ ayının gelmesine, hamam böcekleri ve haşereler ile mücadeleye çok az bir zaman kaldı 🙂 DİKKAT DİKKAT: mayıs ayının gelmesini ve ortalığın iyice ısınmasını beklemeden bir parti ilaçlama yapmanızı şimdi yani bugünlerde (28.03.2019) tavsiye ederim. ardından bir ay sonra yeni bir ilaçlama daha yapın. düzenli ve devamlı yapılan mücade sonucu emin olun böcek filan kalmayacak ortalıkta.

Yorumlar kapatıldı.