Spot inşaat tuğlası nerede satılır ?

spot inşaat tuğlası demek ucuz inşaat tuğlası demektir ve tabi ki canlı para demektir. çünkü spot denilen piyasada hemen her şey istisnasız olarak canlı yani nakit parayla döner. cebinde peşin parası olmayana hiç kimse spot mal satmaz. zaten spot piyasanın spot piyasa olması peşin paraya bağlıdır. peşin para olmadan spot piyasadan söz edemeyiz.

en kaba ve en basit manasıyla spot ürün demek veresiye satın alınan bir malı peşin paraya anında satmak demektir.

spot piyasanın bir çok izahı, anlamı vardır; örneğin bir eşya satıcısı bir markanın bayisi ise aylık filan adet ürün satmak zorundadır yoksa marka, vermiş olduğu bayiliğini o dükkanın elinden alır. hiç ürün satmayan bir dükkanı söz konusu marka ne yapsın ? işte bundan korkan bayi bazı durumlarda elindeki adetli malını normal müşteriye satması zaman alacağından oda gider toptan olarak spotçuya satar. spotçu bu malı normalinden daha düşük bir paraya anında satın alır ve doğal olarak düşük bir paraya da piyasaya sürer. işte spot mal, diğer mallara göre bu yüzden daha ucuz fiyata satılır.

her ürünün spotu vardır. aklınıza gelen her malda spot bir piyasa söz konusudur, marketlerde satılan gıdalar bile spot piyasadan nasibini alır.

inşaat sektöründe ise spot tuğla piyasası vardır.

spot inşaat tuğlası, deposu ve parası olan bir kimse için kar amacı yüksek bir iş alanıdır. sürekli zam gelen inşaat malzemesi elinde yeteri kadar stoğu olana iyi para kazandırır.

spot inşaat tuğlası satan insanlar büyük şehirlerde olmaz. çünkü spot inşaat tuğlalarını depolamak için korkunç ebatta depolar lazımdır, bu kadar büyük alanlara ise büyük şehirlerde rastlayamayız.

sürekli inşaat işi yapan kimseler spot piyasayı yakından takip eder. bunlar kendi aralarında daima bir kontak halindedirler. anında al sat yaparak para ve mal bir anda el değiştirir. bir müteahhit için spot inşaat malzemesi bulmak hayati öneme sahiptir. çünkü müteahhite bir sürü inşaat malzemesi lazım olacaktır, binlerce tuğla, binlerce kutu fayans, binlerce kutu laminant parke vesaire. müteahhit her kalem malı piyasanın 1 lira ucuzuna satın almış olsa ortaya korkunç bir kar oranı çıkar.

spot inşaat tuğlası nereden bulabilirim ?

spot inşaat tuğlası bulmak için daima elinizde telefon görüşme yapmak, bu işin uzmanlarına ulaşmak zorundasınız. spot inşaat tuğlası satan bir iş adamı batmış bir esnafın elinden geride kalan malzemeleri de ölü fiyata satın alır. ölü fiyata satın aldığı bu ürünleri ise piyasa fiyatının altında satarak kar eder.

aşağıya yorum yazarak spot tuğla alım satım işlemlerini kendi aranızda gerçekleştirebilirsiniz.