Hurda araç şikayet, park etmiş hurda araçları nereye şikayet edebiliriz ?

istanbul’da bir çok sokakta sağa sola park etmiş durumda bir sürü hurda araç var. bu hurda araçlar o kadar sorumsuzca park edilmiş ki, görenler yuh ! bu kadar olmaz diyor. işte o araçlardan bir tanesi, lütfen dikkatli bakın:

resimde görümüş olduğunuz hurda araç, “sahibi” tarafından kaldırıma bırakılmış. yıllardır burada duruyor ! yıllardır “burada” durduğuna inanmayanlar şişli esentepe mahallesi oto çıkmazı sokağı google haritalardan incelesinler. (en aşağıda verdim zaten haritayı) taa 2018 yılı çekimlerinde bile bu araç orada durmakta. söz konusu bölge öyle dağ başı filan değil. hareketli ve son derece işlek bir yer. bu bölgeden geçen bir devlet yetkilisi bu aracı hiç görmedi mi, fark etmedi mi bilmiyorum ?

yahu insanlık adına şu rezalete bir son verin ! baksanıza Allah aşkına adam şu leş gibi iğrenç aracını nereye bırakıp gitmiş, yol değil burası ! insanların yürümesi için ayrılmış bir kaldırım.

hurda araç park

şu kaldırımdan engelli bir vatandaşın yürümesini boş verin, “engelsiz” bir vatandaş bile buradan nasıl geçecek Allah aşkına ?

bu ne sorumsuzluk, bu ne rezillik ?

acikkapi.gov.tr adresine şikayetimi yaptım, hurda aracın bulunduğu adresi verdim. bakalım ilgililer ne kadar duyarlı ?

adres konumunu aşağıda veriyorum, lütfen müsait olan şikayet etsin !!! burası dağ başı değil !

bakın aşağıda kaldırımı işgal etmiş hurda araç yıllardır o bölgede rahatça duruyor. hemen yanında ünlü fabrikalar var ve son derece işlek bir bölge burası. kafayı üşütmek üzereyim inanın. böyle bir bölgede böyle bir sorumsuzluğa yetkililer nasıl izin veriyor anlamıyorum, hiç mi birinin gözüne çarpmadı burası yıllardır ?