Kulakta çıkan tüyleri yakmak

bu durum genelde erkeklerin problemidir. zira kadınların başına gelse bile kadınların saçları kulaklarını kapadığı için sorun olmaz. ve bir çok kadının saç seviyesi kulak seviyesinden aşağıdadır. ama erkekleri için durum böyle değildir.

mahalle arası berberler müşterilerinin saçlarını tıraş ettikten sonra ellerinde bir çakmakla kulakta çıkan tüyleri yakar ve berber dükkanı bir anda leş gibi kokar.

benim kulaklarımda çok az tüy çıkıyor ve aynaya baktığımda gördüğüm bu incecik bir kaç tüy benim canımı sıkıyor. önceden mahalle berberimiz kulağımda çıkan bu tüyleri çakmakla yakıyordu ama berbere uyuz olduğum için 🙂 başka bir berbere tıraş olmaya başladım ve yeni berberimde bu işden anlamıyor bende teklif etmiyorum 🙂

internette şöyle bir bakayım dedim; kulak tüyü yakılması hususunda millet ne diyor diye… her zaman olduğu pireyi deve yapmasını seven insanların yazdığı yazıları okudum. yok şu olur, yok bu olur, yok kanser olursun, yok bilmem ne olursun; geberirsin gidersin falan filan…

geri zekalı ! siyanür içmiyorum ki ben.

ben ne yaşlı insanlar tanırım hala berberde kulaklarının tüylerini yaktırırlar, peki neden ölmüyor bu insanlar ?

ha bu arada şunu söylemekte fayda var: kulağın iç kısmında bulunan tüyler orada boşuna durmuyor; o tüylerin bir görevi var ve bu görev, dışarıdan gelen tozu-pisliği kulağın içine sokmamak. benim burada sözüne ettiğim kulağın iç kısmı değil yanlarında, üstünde, sağında solunda oluşan tüyler.

netice-i kelam bana göre kulağın çevresinde bulunan bu tüyleri yakmak zararsız bir eylem. ki ben yıllardır da bu işi yaparım ve bu tüylerin (yakıldığı için) sayısının arttığını (yakılınca sayısı artarmış kökü kalınlaşırmış, böyle söylüyor abiler) köklerinin kalınlaştığını görmedim yani yıllardır aynı seviyedeler.