Çocuk oldum saatlerdir ninni dinliyorum :) En güzel bebek ninnisi

piyasadaki çer çöp müzikler… insanı geren, heyecanlandıran, paniklettiren saçma sapan harala gürele müzikler. insan, bir noktadan sonra bu tip müziklerden uzak durmaya, ruhunu dinlendirici müzikler dinlemeye başlıyor. işte ben bu tiplerden biriyim.

zamanında çok agresif müzikler dinledim ama artık eskisi gibi değilim.  belirli bir yaşa ulaştığında hayatında sakinlik istiyor insan; her bir şeyin yavaşça ve kendi mecrasında ilerlemesi… sakince… huzur içinde… kimseyi rahatsız etmeden, nazikçe bir hayat !

istanbul’un gürültüsü, koşturması, bağırması, çağırması, kalabalığı, betonlaşması, boku-püsürü bizi mahvetti; mahvetmeye de devam ediyor.

mekanın ruha tesiri vardır. insanın yaşadığı yer onun ruhuna tesir eder. siz, normal ve sakin bir adamı gürültülü, kalabalık ve her yeri betonlaşmış bir şehrin ortasına bırakırsanız o normal insan bir müddet sonra anormal biri haline dönüşecektir.

lafı evirip çevirmeye gerek olmadan dümdüz söylüyorum:

inşaat çetesi diye adlandırdığım adamlar istanbul’u mahvetti ! hiç bir Allah’ın kuluna yaşanacak bir alan bırakmadı. güya modernleştik (!) ama ruhumuz tarumar oldu, ilişkilerimiz bozuldu, komşuluklarımız kayboldu. ben böyle bir modernleşmeyi istemiyorum. gezmeyi dolaşmayı seven ben, artık evimden dışarı çıkmak bile istemiyorum çünkü her şeyden nefret ettim. 1 km bir yolu 45 dakikada giden bir insanın normal bir insan gibi davranmasını kimse beklememeli. bütün bu rezilliğin tek sebebi ülkeyi bu hale sokan adamlardır. kontrolsüz yapılaşma, boş buldukları yeşil alanlara anında dev gibi binalar kondurmak, kontrolsüz göç gibi sorunlar yaşadığımız ülkeyi mahvetti ve işin acı tarafı her geçen gün bir önceki günden dahada beter bu yara derinleşiyor. hiç bir Allah’ın kulunun da umurunda değil bu gidişat. ülkeyi yöneten adamlar halinden memnun, çünkü onlar bu sokaklarda, bu kalabalıkta ve daracık evlerde yaşamıyor.

neyse…

rezillik, rezillik ve gene rezillik…başka da bir şey yok !

bu kadar rezilliğin ardından şu güzel ninni bana birazda olsa huzur veriyor.

barış manço’nun müziğini ninni yapmışlar; çok da güzel yapmışlar… ninninin ismi, ne ola yar ola.

sakinleştirici bir şey, dinleyin derim.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.