WordPress hesabımda jetpack aktifleştiremiyorum

wordpress kullananların en sevdiği uygulamalardan bir tanesi jetpack eklentisidir. ben burada söz konusu eklentinin ne işe yaradığını, kullanım ayarlarını, ıvırını zıvırını anlatmayacağım. başlığa dikkat ettiyseniz konumuz kısaca şu: wordpress kurduğunuz, yazı yazmaya başladınız ve jetpack eklentisi kurmak istediğiniz ama bunu bir türlü beceremediniz.

eklentiyi yüklediniz aktifleştirmek isteğinizde kimi sunucularda şöyle bir hata alabilirsiniz.

“Hata detayları: The Jetpack server was unable to communicate with your site (burada sitenizin adresi yazar) [HTTP 403]. Ask your web host if they allow connections from WordPress.com. If you need further assistance, contact Jetpack Support: http://jetpack.com/support/

bunu çözmek için basit bir iki işlem yapmanız gerekir. işi bilen işin basit diyorum…çünkü işi bilmeyen arkadaşlar haliyle zorlanacaktır.

jetpack nasıl aktifleştirebilirim ?

jetpack aktifleştirmek için (şayet sunucu kaynaklıysa) size vereceğim aşağıda ki kodu .htaccess dosyanıza ekleyip yeniden deneyiniz.

şayet aşağıdaki kodu .htaccess dosyanıza eklediyseniz ve wordpress ana sitesine bağlanıp yeni bir kullanıcı adı ve şifre ile wordpress kaydolup (mail adresi ve şifre yardımıyla yeni bir wordpress hesabına kaydolmadan bu uygulamayada kaydolamazsınız… zaten sistem, siz jetpack eklentisini aktifleştirmek için mecburen wordpress ana sitesine yönlendirip sizden kayıt yaptırmanızı istenecek) jetpack aktifleştiremiyorsanız o halde sorun daha başka demektir.

 

<FilesMatch “xmlrpc.php”>
Order allow,deny
Allow from all
Satisfy All
</FilesMatch>

htaccess dosyasını bazı sunucularda cpanelde girip göremezsiniz. ana dizinde bu dosya görülmez. htaccess dosyasını görebilmeniz için filezilla programı indirip bu program yardımıyla sunucunuza bağlanmanız ve ana dizinde bulunan htaccess dosyasına yukarıda verdiğim kodu kopyalayıp yapıştırmanız lazım. kesinlikle htaccess hiç bir şey silmiyorsunuz.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.