Domain fiyatları yükseldi, ucuza alan adı bulabilir miyim ?

türkiye’de neden her şey çok pahalı anlamak gerçekten zor. yabancı bir memlekette, örneğin avrupadaki şirketlerin bir çoğu % 15 kar ettikleri zaman “eyvallah” diyor ve işine bakıyorlar. peki bizim burada neden her şey 10 kat daha pahalı ? neden bizim ülkede bulunan şirketler %15 kar oranı ile yetinmeyip “olmaz bana %500 kar lazım” diyerek ürün satıyor ? yok mu bu adamları denetleyen, hesap soran bir mekanizma ? serbest piyasa ekonomisiyle açıklanmaz bu işler ! avrupadakide serbest piyasa ekonomisi ama orada burada olduğu gibi bir üründen %500 kar eden yok.

mesela şu domain fiyatları; hani sitenizin ismi var ya www ile başlayan…türkiye’de domain fiyatları almış başını gidiyor. Allah’tan bu işlerden anlayan bir adamım ve kazık yemiyorum.mesela bu sitenin ismini yani domaini inanır mısınız 8 liraya satın aldım (sene kasım 2018) oysa ülkemizde domain fiyatları 50 lira 60 lira filan. insaf be kardeşim. adamın 8 liraya sattığı şeyi sen nasıl bu fiyata satıyorsun ?

en ucuz domain nasıl satın alabilirim ?

En ucuz fiyata domain satın almak istiyorsanız ucuz fiyata domaini türkiye’den satın alamazsınız. yurt dışında domain satan web sitelerini şöyleee bir ziyaret edeceksiniz. yapmanız gereken godaddy sitesine girmek ve promosyon kodlarını kovalamak. internette en ucuz ve sağlam domaini godaddy firması satar ve üzerine de adam tanımam. “sağlam domain satar” diyorum çünkü bazı yerlerden aldığınız domain, şirketin batması ya da kaçmasıyla birlikte yok olur gider. kaptırdığınız domaini geri alamazsınız.  o ana kadar bütün emekleriniz boşa gitmiş olur.

2 yorum

  1. Türkiyede ne ucuzki domain fiyatları ucuz olsun. Siz şimdi 2019 da seyredin krizi. Bakın neler olacak neler. İnşallah yanılan ben olurum. Ama yanılacağımı hiç sanmıyorum kapanan dükkanlar birbiri ardına batan şirketler. Allah yardımcımız olsun sorumlularında Allah belasını versin

  2. Türkiyede ne ucuzki domain fiyatları ucuz olsun. Siz şimdi 2019 da seyredin krizi. Bakın neler olacak neler. İnşallah yanılan ben olurum

Yorumlar kapatıldı.