Pepe çizgi film hakkında kısa bir kaç yorum

pepe, yetişme çağındaki çocuklar tarafından sevilerek izlenilen bir çizgi film kahramanı.

çizimler ve görseller fena değil. beni alakadar eden çizimler ve görseller değil zaten. minik kızım pepe adlı çizgi filmi izlerken mecburen bende izlemek daha da doğrusu seslerini duymak zorunda kalıyorum. ne yalan söyleyeyim seslendirme iğrenç ve çok gürültülü. çizgi film içerisinde gereğinden fazla gürültü var.

seslendirme berbat !

yapış yapış bir ses tonu. hele ihtiyar dede ile ihtiyar ninenin sesi bir tam facia. diğer seslendirmelerde işe yaramaz. güya çocuk çizgi filmi ama koca koca insanlar seslendirmede kullanılmış 🙂

pepe çizgi filminde doğru düzgün seslendirme yapılabilir. daha yumuşak seslendirme olabilir, çizgi film içerinde daha az gürültü olabilir. ninenin sesi, korku filmlerindeki insanların çıkardığı sesten farksız.

diğer yandan şu gıcık isimler: şuşu ve şila !? şuşu ve şila ne ? nece bu isimler ? sanki hindistan’ın pencap eyaletinde yaşıyoruz. türkçemizde bir çok güzel insan isim varken şuşu ve şila gibi saçma sapan isimleri çocukların beynine kazımanın çok saçma ve çok yanlış olduğuna inanıyorum.