Hamile kalma kürü işe yarar mı, nasıl uygulanır, yorumlar nelerdir ?

ülkemizde “kür” denildiğinde akıllara ilk gele prof. dr. ibrahim saraçoğlu hocamızdır. hocamızın engin bilgisi sayesinde karanlıkta kalan bir çok nokta aydınlığa kavuşmuş ve hocamızın bilgilerinden binlerce kişi istifade etmiştir. ancak ne yazık ki, prof. dr. ibrahim saraçoğlu gibi değerli bir insana iftira atan insanlarda olmuştur. meyve veren ağaç taşlanır misali prof. dr. ibrahim saraçoğlu hocamıza hiç de hak etmediği şeyler söylenmiştir. bütün bunlar bir kenara…

biz değerli hocamızın seviyoruz ! adnan hocamız gibi daha fazla insana ihtiyaç duyuyoruz.

Allah sayılarını artırsın (amin)

İBRAHİM SARAÇOĞLU HOCAMIZDAN HAMİLELİK KALMA KÜRÜ

bu yazımızda kolay hamile kalma kürleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. anlatmaya çalışacağımız bu bilgileri de tabi ki prof. dr. ibrahim saraçoğlu hocamızın fikirleri çerçevesinde anlatacağız.
sağlıklı olarak hamile kalmanın yollarını arayan çiftlerde bebek olma şansını arttıran en kolay ve etkili ibrahim saraçoğlu kürlerini sizler için araştırmaya karar verdik.

ülkemizde hamile kalmak için en fazla bilinen ve en fazla uygulanan yöntemleri kısaca sıralayacak olursak; bunları, kuru incir ve havuç kürü ile soğan kürü olarak tanımlayabiliriz! işte sağlıklı olarak hamile kalmayı kolaylaştırmaya yardımcı olan kürler…

HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRAN SOĞAN KÜRÜ

bir bebek sahibi olmak isteyen karı kocaların hayallerine kavuşabilmeleri için son çare olarak uyguladıkları tüp bebek tedavisinden farklı olarak doğal yolları arayarak iyileşme ve hamile kalma yöntemlerini araştırmak ve pek tabi ki uygulamak en doğru yöntemdir.

kadınların hamile kalma olasılığın arttığı yumurtlama dönemine denk getirilen birliktelikle beraber bu zaman sürecinde uygulanacak bitkisel kür tarifleri hamile kalma ihtimalini dolayısıyla bebek şansını arttıran olasılıklar arasındadır. bu yazımızda, “bir bebeğim olsun, bende anne baba olayım” diyerek yanıp tutuşan bütün çiftlerin bebek sahibi olma isteğine bir adım daha yaklaştıran sağlıklı ve doğal olan hamile kalmayı kolaylaştıran iki ünlü kür tarifini sizler için paylaşacağız.

Hamile kalma kürü

evet sayın okurlarımız ! doğal yollarla hamile nasıl kalınır ? bebek doğurmak için ne yapılmalı ? anne ve baba olmak isteyenler karı kocalar doğal olarak hangi kürleri uygulamalıdır ? ibrahim saraçoğlu’ndan hamileliği kolaylaştıran kür tavsiyeleri.

İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN HAVUÇ VE KURU İNCİR KÜRÜ TARİFİ

saraçoğlu hocağımızdan hamile kalmak için kuru incir kürü

MALZEMELER

 • 2 tane büyük boy havuç
 • 20 tane kuru incir
 • yarım litre klorsuz su

KOLAY HAMİLE KALMAK İÇİN İNCİR KÜRÜNÜN HAZIRLANIŞI

evvela klorsuz suyu tencerede kaynatarak 4-5 cm uzunluğunda bıraktığınız havuçları içine atın. kapağı kapalı şekilde 20 dakika kaynattıktan sonra ayrı kapta kaynayan yarım litre suya bıçakla üzerine çizik atılmış 20 kuru inciri atın. üzeri kapalı şekilde 15 dakika daha kaynatın.

karışımdan kalan haşlama sularını çok fazla soğutmadan karıştırın. her sabah kahvaltıdan 15 dakika önce tüketmek kaydıyla 20 gün uygulayın.

Doğal hamile kalma kürü

İBRAHİM SARAÇOĞLU HOCAMIZDAN HAMİLELİK KOLAYLAŞTIRICI SOĞAN KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR NASIL UYGULANIR 

saraçoğlu hocağımızdan hamile kalmak için soğan kürü

MALZEMELER

 • 1 tane açık kahverengi soğan
 • yarım litrelik pet şişe su
 • bıçak ve tencere

KOLAY HAMİLE KALMAK İÇİN SOĞAN KÜRÜNÜN HAZIRLANIŞI

evvela çeşme ya da marketten alacağınız pet şişe sudan iki bardak kadarını tencerede kaynatın. elinizdeki soğanı dört parçaya ayırıp kabuklarını ayıklayın. ardından soğanları kaynamış olan suya atın ve 10 dakika kaynatın. suyunu süzdükten sonra sabah ve akşamları ılık şekilde için. her gün iki defa tüketilerek 15 gün boyunca uygulanması gereken bir kürdür. en geç 1 hafta sonra etkisini göstermesi beklenir.

HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRAN SOĞAN KÜRÜNE NE ZAMAN BAŞLANMALI ?

planlı bir hamilelik düşünen çiftlerde kadınlar adet dönemi bittikten sonra 1 hafta içinde soğan kürüne başlamalıdır. kürün düzenli olarak tüketildiği vakitten 2. regl dönemini görmeden 10 gün önce yeniden 5 gün veya 7 gün kürü denemelidir. Soğan kürü uygulandıktan sonra da yukarıda bahsettiğimiz incir kürüne başlanmalıdır.

İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN HAVUÇ VE KURU İNCİR KÜRÜ TARİFİ

HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR ? 

doğal ve sağlıklı yöntemlerle en doğru zamanda çocuk sahibi olmak isteyen karı kocalar, bazı kriterlere günlük yaşantıları içerisinde dikkat ettikleri zaman bu isteklerini yerine getirebilmeleri mümkün. kısa zamanda anne ve baba olma duygusunu yaşamak isteyen karı kocalar neler yapabilir ?

dikkat etmeleri gereken kriterler :

 • yapılan araştırmalar gösteriyor ki düzenli olarak tüketilen kafein tüketimi hamile kalamama ihtimalini büyük ölçüde etkiliyor.
 • kalorili yiyecekler, üreme hormonlarının seviyesini düşürdüğünden dolayı diyet uygulanmamalıdır.
 • sağlıklı bir beslenme için E ve C vitamini tüketimine dikkat edilmelidir.
 • sigara ve içki tüketimi her iki cinsiyette de üreme organlarını olumsuz etkiler.
 • kullanılan bazı ilaçlar, hamile kalma ihtimalini zorlaştırabileceğinden dolayı doktor onayıyla ilaç kullanılmalıdır.
 • tüm bunları dikkate almanıza rağmen yinede çocuk sahibi olamıyorsanız eşinizle beraber kontrole gidilmelidir.